


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 75 W |
| Max Collector Current | 4 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 400 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 700 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 9 V |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 2801
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37661
Ext.Price$0.37661
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37661 | $0.37661 |
| 10 | $0.28973 | $2.89730 |
| 50 | $0.24541 | $12.27050 |
| 100 | $0.20787 | $20.78700 |
| 500 | $0.18740 | $93.70000 |
| 1000 | $0.17421 | $174.21000 |
